Ibumetin

Joga sveikatai

Nugaros skausmas ir joga

80% žmonių kada nors savo gyvenime patyrė nugaros skausmą.

Apie 70% atvejų nugaros skausmų priežastis lieka neaiški. Dažniau stuburą skauda žmonėms, kurie turi viršsvorį, mažai juda, nesportuoja, dirba nepatogioje priverstinėje padėtyje, yra netaisyklingos laikysenos, nuolat būna psichinėje įtampoje.

Žmonėms, jaučiantiems nuolatinius nugaros skausmus gali padėti jogos užsiėmimai.

Tačiau aktyvesnė jogos forma, į kurią įeina sudėtingos pozos, lėtinius nugaros skausmus gali dar labiau padidinti, todėl rekomenduojama atlikti sulėtintų judesių jogą, skirtą žmonėms su nugaros skausmais.

Prašome pasižiūrėti jogos pratimus kuriuos demonstruoja Brigita Vaičiulytė - Kauno jogos studijos instruktorė. Pasak Brigitos - šie nesudėtingi pratimai padės sumažinti įtampą nugaroje, kviečiame pasižiūrėti!
 
Pastaba: Pratimo nerekomenduojama atlikti esant ar besiformuojant stuburo išvaržoms, turint ūmių ar paūmėjusių lėtinių stuburo ar aplinkinių minkštųjų audinių susirgimų.Komentarai [26451]
  
Įvertinimas:  
Kapalabhati kvėpavimas padės įveikti peršalimą

Kvėpavimas - natūralus veiksmas kurio tarsi nereikia mokytis ir kuriam nereikia skirti pastangų, bet ar viską apie jį žinome?
Brigita Vaičiulytė, Kauno jogos studijos instruktorė kvėpavimą suvokia plačiau - Kapalabhati  kvėpavimas tai tūkstančius metų patikrinta technika. Taisyklingas kvėpavimas sureguliuoja organizmo veiklą ir yra laikomas metodas organizmui švarinti bei valyti kvėpavimo takus. Kapalabhati  kvėpavimas taip pat aktyvina virškinimo sistemą, yra taikomas peršalimo ligų profilaktikai.

Nieko naujo mokytis nereikia, užtenka tik prisiminti, kaip išpučiame nosį. Išpūtimas turi būti trumpas, bet gana stiprus. Išpučiant orą turi dirbti ir pilvo presas, ir diafragma.
Iškvepiant pilvas įtraukiamas, diafragma greitai pakyla aukštyn, o įkvepiame savaime atleidus pilvą. Taip kvėpuojant plaučiuose greitai keičiasi ,,gyvo“ ir ,,negyvo“ oro santykis, vyksta vidinė oro cirkuliacija. Video medžiagoje demonstruojama kaip tai atlikti namuose - kviečiame pažiūrėti!Komentarai [31999]
  
Įvertinimas:  
Tailando masažas - tinginių joga

Tradiciniam Tailando masažui, tokiam, koks yra dabar - nemažiau kaip tūkstantis metų. Tai viena iš daugelio Rytuose praktikuojamų gydymo sistemų, besiremiančių gyvybinės energijos, cirkuliuojančios energetiniais kanalais, idėja. Kai kuriose iš šių technikų taikomas masažas spaudant energetinius kanalus, kitose – sukimas bei tempimas, dažnai primenantis jogos pratimus. Tai sudėtinga sistema, derinanti spaudimo, tempimo bei sukimo technikas. Spaudimas – tai energetinių kanalų stimuliavimo būdas, tuo tarpu sukimas bei tempimas stimuliuoja raumenis.

Tailando masažo elementą, padėsiantį mobilizuoti stuburą, atpalaiduoti stabilizacinius stuburo raumenis, bei teigiamai paveikti nervų sistemą, demonstruoja Kauno Jogos Studijos instruktorė-kineziterapeutė Brigita Vaičiulytė.

Pastaba: Šio masažo elemento nerekomenduojama atlikti esant ar besiformuojant stuburo išvaržoms, turint ūmių ar paūmėjusių lėtinių stuburo ar aplinkinių minkštųjų audinių susirgimų.Komentarai [38075]
  
Įvertinimas:  
Atsipalaiduoti padės Tailando masažas

Pagrindiniai Tailando masažo specialisto įrankiai - delnai, rankų nykščiai, pėdos, alkūnės bei keliai. Tailando masažui  būdingas lėtas tempas bei švelnūs judesiai, kurie praktiškai panaikina traumų tikimybę. Ši technika padeda raumenims teisingai paskirstyti energiją visame kūne. Subtiliųjų žmogaus energijų balanso atstatymas tiesiogiai veikia susirgimų priežastis, todėl pokyčiai vyksta pačiuose giliausiuose sluoksniuose, o gauti rezultatai – stabilūs. Toks energijos paskirstymas palaiko raumenų elastingumą ir, savo ruožtu, leidžia jiems harmoningai funkcionuoti.

Tailando masažo elementą, padedantį atpalaiduoti juosmeninę stuburo dalį, demonstruoja Kauno jogos studijos instruktorė - kineziterapeutė, visuomenės sveikatos specialistė Brigita Vaičiulytė.

Pastaba: Šio masažo elemento nerekomenduojama atlikti esant ar besiformuojant stuburo išvaržoms, turint ūmių ar paūmėjusių lėtinių stuburo ar aplinkinių minkštųjų audinių susirgimų.  
Įvertinimas:  
Ujjayi kvėpavimas gydo nemigą

Kvėpavimas -  tai ne tik fizinės, bet psichinės žmogaus būsenos rodiklis. Daugelis žmonių ima kvėpuoti negiliai arba neritmingai, kai juos apima nerimas ir įtampa. Toks kvėpavimas pažeidžia deguonies ir anglies dvideginio pusiausvyrą organizme, o tai sukelia fizinius nerimo simptomus: padidėjusį kraujospūdį, galvos skausmus, nemigą.

Kvėpavimas yra viena pagrindinių jogos mokymo grandžių, kuris suteikia ramybės, gerina koncentraciją, savitaigą.  Yra nemažai jogos kvėpavimo technikų, vienos jų – aktyviną simpatinę  nervų sistemą, dar vadinamą streso sistema, kitos ramina. Ujjayi kvėpavimas priskiriamas pastarajai. Šio kvėpavimo esmė - sukurti ilgą, tačiau ramų išvėpimą. Rekomenduojamas įkvėpimo ir iškvėpimo trukmės santykis – 1:2. Pradėkite nuo 10 įkvėpimų ir iškvėpimų, po to skaičiuokite iš naujo iki 10 ir dar kartą kartokite... , kol visiškai atsipalaiduosite...

Video siužete kineziterapeutė - jogos instruktorė Brigita demonstruoja Ujjayi kvėpavimo pratimą, kurį gal atlikti ir jogos nepraktikuojantys žmonės.Komentarai [10153]
  
Įvertinimas:  
Pailsėkite apverstinėje padėtyje - Viparita Karani

Apverstinėse padėtyse (kai dubuo aukščiau nei galva) gravitacijos jėga skatina veninio kraujo tekėjimą į dubens sritį, taip gerinama vidaus organų kraujotaka, aktyvinama  posmegeninės liaukos (hipofizės) veikla, kuri atsakinga už visų liaukų veiklą.

Kauno Jogos studijos instruktorė-kineziterapeutė Brigita Vaičiulytė siūlo atlikti nesudėtingą apverstinę  jogos padėtį Viparita Karani, padedančią sumažinti nuovargį, atgauti jėgas.

Ši padėtis ypač tinka dirbantiems stovimą ar sėdimą darbą, kadangi mažina kojų venų išsiplėtimą, įtampą juosmeninėje nugaros dalyje, gerina žarnyno peristaltiką. Padėtyje neturite jausti įtampos kaklo, pečių, juosmens ar kojų srityje. Šiai ATSIPALAIDAVIMO būsenai skirkite  bent  10 minučių kas dieną.

Viparita Karani padėties atlikti negalima menstruacijų metu, sergant glaukoma ar kitomis su akispūdžiu susijusiomis ligomis, esant ar besiformuojant stuburo išvaržoms, turint ūmių ar paūmėjusių lėtinių stuburo ar aplinkinių minkštųjų audinių susirgimų.Komentarai [30626]
  
Įvertinimas:  
Atpalaiduokite pavargusią nugarą

Atpalaiduokite pavargusią nugarą

Kineziterapeutė Brigita Vaičiulytė sako, jog stuburas yra kūno ašis, kuri turi tarnauti visą gyvenimą, bet daugeliui žmonių jis susidėvi per anksti. Viena iš pagrindinių nugaros ligų priežasčių - blogi kasdieniniai įpročiai, nuo kurių kenčia stuburas.
Stuburas nėra pritaikytas daugeliui padėčių, kuriose mes kiekvieną dieną būname.
Mokslininkai teigia, kad dažniausios stuburą traumuojančios padėtys yra sėdėjimas arba sunkių daiktų kilnojimas nesilaikant saugaus kėlimo principų.
Nuolatiniai nugaros skausmai prasideda tada, kai stuburas verčiamas būti nenatūralioje padėtyje, dėl kurios palaikantys raumenys pervargsta ir tampa įtemti.
Video siužete demonstruojama kaip galima sumažinti per dieną susikaupusią nugaros raumenų įtampą.Komentarai [20597]
  
Įvertinimas:  
Pečių juostos masažas

Užgriuvus rūpesčiams dažnai girdime pasakymą – „pečius užgulė našta“. Įtampa pečių juostos raumenyse – ne tik fizinės, bet ir emocinės žmogaus būsenos atspindys – sako kineziterepeutė B. Vaičiulytė. Įtempta viršutinė pečių juostos dalis gali sukelti nemalonią grandininę reakciją – galvos skausmus, irzlumą, blogą nuotaiką. Tuomet griebiamasi skausmą mažinančių vaistų, tačiau tai nėra tokios problemos sprendimo būdas. Daugelis žmonių galbūt nežino, kad aktyviais veiksmais galima išvengti pečių juostos ir su tuo susijusios įtampos.


Pirmas žingsnis padėsiantis išeiti iš užburto rato – pečių srities masažas, kurį galima atlikti namuose. Video pristatyme rodomas nesudėtingas masažo elementas, kurį kiekvienas gali pabandyti atlikti savo šeimos nariui ar draugui.Komentarai [64479]
  
Įvertinimas:  
Keičiamasis Jogos kvėpavimas - pagerinkit smegenų veiklą!

Joga moko mus kaip maksimaliai išnaudoti visą plaučių tūrį ir kontroliuoti kvėpavimą. Jogoje kvėpavimo pratimai vadinami pranajama – kvėpavimo kontrole.

Viena iš pranajamų – Nadi Shodhana arba keičiamasis kvėpavimas turi raminantį poveikį tiek kūnui, tiek protui. Mažina nervinę įtampą, nerimą, padeda gydyti nemigą. Kvėpuojant keičiamuoju būdu optimizuojamas smegenų pusrutulių darbas. Kaip šis kvėpavimas veikia organizmą?

Mokslininkai nustatė, kad žmogus nevienodai intensyviai kvėpuoja pro vieną ir kitą nosiaryklę. Vienos nosiaryklės kvėpavimo ciklas yra 3 valandos. Nosies ciklas susijęs su smegenų pusrutulių veikla: dešinysis pusrutulis atsakingas už kūrybiškumą, kairysis kontroliuoja loginį mąstymą. Tiriant žmones pastebėta, kad kai kairioji nosiaryklė dirbo intensyviau, aktyvesnis buvo dešinysis smegenų pusrutulis ir kūrybinės užduotys buvo atliekamos geriau. O esant dešinei nosiaryklei intensyvesnei, aktyviau dirbo kairysis pusrutulis, žodinės užduotys buvo sėkmingesnės.
 
B. Vaičiulytė – Kauno Jogos studijos instruktorė - kineziterapeutė mano, kad senieji Jogai neturėjo šiuolaikinės medicinos žinių, tačiau jie stebėjo žmones ir manė jog kai kurios ligos susiję su per ne lyg intensyviu kvėpavimu pro vieną ar kitą nosiaryklę. Nors tai nėra mokslu įrodyta, bet jogų manymu, viena astmos priežasčių gali būti per daug intensyvus kvėpavimas pro kairiąją šnervę, o diabeto – kvėpavimo pro dešiniąją šnervę. Nadi Shodhana arba keičiamasis kvėpavimas padeda atstatyti normalų nosies ciklą ir galbūt palengvinti kai kurių ligų simptomus.Komentarai [30322]
  
Įvertinimas:  
Kai „plyšta galva“ - padės Joga!

Statistikos duomenimis, galvos skausmas vargina nuo 60 iki 90 proc. gyventojų.
Priežasčių daugybė, tačiau maždaug 70 proc. galvos skausmo atvejų yra įtampos galvos skausmas (ĮGS), atsirandantis dėl besikartojančio streso. Galvą gali imti skaudėti ir dėl ilgos raumenų įtampos, pvz., nuolat sėdint prie kompiuterio, ilgai vairuojant automobilį, dirbant su smulkiomis detalėmis arba tiesiog išsimiegojus varginama poza būnant nevėdinamose patalpose.
Kauno Jogos studijos intuktorė kineziterapeutė Brigita Vaičiulytė siūlo neskubėti griebtis vaistų tik pajutus galvos skausmą, o siūlo pabandyti atlikti pratimą kuris gali palengvinti ĮGS.
Pastaba: pratimo atlikti negalima sergant arterine hipertenzija, turint stuburo problemų – juosmens ar/ir kaklo srities slankstelių pažeidimų, besiformuojančių ar esančių stuburo išvaržų, segant glaukoma, ar migrena (migrena nelygu įtampos galvos skausmams!).Komentarai [53421]
  
Įvertinimas:  
Prabusti ir pailsėti padės savimasažas

Savimasažas šalina nuovargį, malšina galvos skausmą, mažina psichinę ir protinę įtampą bei atpalaiduoja. Be to, normalizuoja kraujospūdį, reguliuoja limfos sistemos funkciją, veiksmingai mažina inkstų ar limfos tekėjimo sutrikimus bei kojų tinimą. Aktyviais, energingais masažo judesiais sušildomas kūnas. Be to, pagal Rytų medicinos sampratą, savimasažas daro teigiamą poveikį organizmo energinei apytakai, nes veikiami daugelis iš 107 pagrindinių aktyviųjų taškų (vadinamųjų marmų).

Savimasažo judesius, kuriuos video siužete rodo kineziterapeutė Brigita Vaičiulytė, atlikite kasdien, geriausia ryte ir vakare. Tai padės pasijusti žvaliems, taip pat pailsėti po dienos darbų.Komentarai [24775]
  
Įvertinimas:  
Kad kojos ir rankos nešaltų

Dalis žmonių nuolat skundžiasi galūnių šalimu. Pastebėta, kad galūnės dažniau šąla žmonėms turintiems žemą arterinį kraujo spaudimą. Galūnių šalimą išprovokuoja smulkiųjų arterijų spazmas (t.y. vadinamas Raynauld fenomenas), kurį sukelia įvairūs emociniai veiksniai (pyktis, stresas, neurozė) arba šaltis. Moterims Raynauld fenomenas būna net devynis kartus dažniau nei vyrams. Daugeliu atvejų galūnių šalimas būna paveldėtas.

Kauno Jogos studijos instruktorė- kineziterapeutė Brigita Vaičiullytė „šaltarankiams“ ir „šaltakojams“ žmonėms siūlo pabandyti jogos pratimą „dumblo kratymas“, padėsiantį pagerinti periferinę kraujotaką.Komentarai [22268]
  
Įvertinimas:  
Left 1